Nieoficjalna

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

DSC00093

W minioną sobotę 6 lutego rozegrany został w hali ZS Nr1 (Ogólniak) „II Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza”. Przed tomaszowskimi kibicami zaprezentowało się w sumie sześć drużyn zabrakło awizowanego wcześniej Kryształu Werbkowice, ponieważ wspomniany zespół został zdekompletowany przez choroby.

Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym, gdzie jeden mecz trwał 15 minut. Jako pierwsi na parkiet hali wybiegli piłkarze Hetmana Zamość oraz Echo Zawada. Po dwóch golach Radosława Furmańczyka oraz Krzysztofa Pardo, który zarazem jako pierwszy w całym turnieju wpisał się na listę strzelców lepsi okazali się zamościanie. Znacznie więcej emocji było w drugim meczu, a zmierzyli się w nim Tomasovia 40+ z Ładą Biłgoraj. Dla naszego zespołu jest to bardzo niewygodny rywal, ponieważ w wielu turniejach gdzie toczyła się rywalizacja pomiędzy wspomnianymi zespołami górą byli zawsze biłgorajanie. Jednak tym razem tomaszowianie wyszli na parkiet z ogromną chęcią ogrania Łady, a gdzie to najlepiej zrobić jak nie przed swoimi kibicami. Zgodnie z oczekiwaniami było to bardzo zacięte starcie, podczas którego o końcowym wyniku zadecydował jeden gol autorstwa Jacka Gontarza. Osłabieni brakiem swojego podstawowego napastnika Ireneusza Zarczuka piłkarze Łady po utracie gola przycisnęli zdecydowanie tomaszowian stwarzając sobie kilka znakomitych okazji do wyrównania, lecz zawiodła ich skuteczność, dzięki czemu nasi gracze mogli się cieszyć po końcowych gwizdkach arbitrów ze zwycięstwa.

 

Gospodarze, czyli Tomasovia wystawiła w sobotnim turnieju dwa zespoły, gdzie w drugim występowali piłkarze, którzy ukończyli 35 lat ale nie ukończyli 40. W swoim pierwszym spotkaniu wspomniany zespół rywalizował z Reprezentacją Powiatu Tomaszowskiego, która to drużyna zastąpiła w zawodach Reprezentację Trenerów ZOZPN. Po raz kolejny można było się przekonać jak ciekawy i emocjonujący jest futbol w wydaniu halowym, lecz niestety górą w tym meczu byli rywale. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż Tomasovia 35+ przegrała jak się potem okazało z triumfatorem całego turnieju. Pierwszy punkt w turnieju nasz drugi zespół, któremu zdecydowanie nie szło zdobył podczas meczu z Tomasovią 40+, gdzie padł rezultat remisowy 2:2.

 

 

 DSC00119

 

O końcowej klasyfikacji i zwycięstwie w całym turnieju zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Tomasovią 40+ a Reprezentacją Powiatu Tomaszowskiego. Nasza drużyna potrzebowała w tym meczu zwycięstwa, natomiast przeciwnikowi wystarczał nawet remis. Nie można się więc dziwić Reprezentacji, że bardziej skupiła się na tym, by nie stracić gola niż na atakowaniu. To nasza drużyna musiała ruszyć do przodu i trzeba przyznać, że pech ją nie opuszczał, ponieważ po jednej z akcji futbolówka trafiła w słupek bramki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który okazał się zwycięski dla Reprezentacji Powiatu Tomaszowskiego. Ekipa Tomasovii 35+ zajęła piąte przedostatnie miejsce, a zadecydował o tym jej ostatni mecz z Echo Zawada. Gdy tomaszowianie prowadzili 3:1, a następnie 4:2 wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, ponieważ Echo ten mecz musiało wygrać. Tymczasem drużyna z Zawady nie tylko że doprowadziła do remisu 4:4, ale nawet objęła prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu a dokładniej do Jacka Iwanickiego, który dosłownie na kilku sekund przed końcem meczu doprowadził do remisu.

 

DSC00079

 

To był koniec turniejowego grania, ale nie koniec grania w ogóle, ponieważ uczcić pamięć Józefa Kirsza postanowili jego przyjaciele, którzy specjalnie na ten turniej stworzyli drużynę prowadzoną przez trenera Stefana Kleszczyńskiego. I tak po stronie przyjaciół było można zobaczyć, chociażby Ireneusza Suchowierzcha, Mariana Kopczana, czy Mariana Bańkę. Po drugiej stronie boiska zagrała Reprezentacja Turnieju, w której zagrali piłkarze złożeni z przedstawicieli wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Jako pierwsi gola zdobyli ci drudzy i długo zanosiło się, iż dowiozą oni zwycięstwo do końca meczu. Było jednak inaczej, ponieważ ambitnie grający Przyjaciele Józefa Kirsza walczyli do końca i zdołali doprowadzić do remisu za sprawą Mirosława Tereszczuka, który ładnym uderzeniem pokonał stojącego w bramce Mariusza Sokołowskiego. Po meczu obie drużyny umówiły się jeszcze na serię rzutów karnych, ale tutaj skuteczniejsi okazali się piłkarze Reprezentacji Turnieju.

 

DSC00207

 

Jak to zazwyczaj bywa na koniec tego typu turniejów ostatnim akcentem była ceremonia wręczenia nagród poszczególnym zespołom oraz indywidualnych z udziałem m.in. córek śp. Józefa Kirsza, oraz przewodniczącego Rady Miasta w Tomaszowie Lubelskim Mirosława Fusa. Najlepszym piłkarzem wybrano Mariusza Kobiałkę, bramkarzem Zenona Maksymiaka, królem strzelców został Andrzej Wachowicz zaś Wiesław Iwanicki dostał nagrodę specjalną dla najstarszego zawodnika całego turnieju. Podkreślić jednak trzeba, że w tym dniu najważniejsze było to, by uczcić pamięć zasłużonego dla naszego klubu piłkarza, trenera, kierownika, działacza Józefa Kirsza i to się udało w najlepszy możliwy sposób, czyli na sportowo. Duże pochwały należą się wszystkim organizatorom, których nie będziemy wymieniali, by kogoś nie pominąć, podziękujemy ogólnie wszystkim, którzy dołożyli od siebie choćby najmniejszą cegiełkę w organizację turnieju, a ten, co podkreślali sami uczestnicy został po raz kolejny zorganizowany na wysokim poziomie.

 

DSC00217

 

III Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza” już za rok, a na razie prezentujemy poniżej komplet wyników z „II Halowego Turnieju Piłkarskiego Oldbojów im. Józefa Kirsza”, w którym mieliśmy również czystą przyjemność uczestniczyć.

 

Hetman Zamość – Echo Zawada 3:0 bramki:Pardo, Furmańczyk x2

Tomasovia 40+-Łada Biłgoraj 1:0 bramka:Gontarz

Tomasovia 35+- Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 1:2 bramki:Gałan – Kobiałka x2

Łada Biłgoraj - Tomasovia 35+5:0 bramki:Wachowicz x2, G.Hasiak x2, J.Hasiak

Hetman Zamość – Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 0:2 bramki:A. Miszczyszyn x2

Tomasovia 40+ - Tomasovia 35+2:2 bramki:Stawarski x2 – Anioł, Iwanicki

Łada Biłgoraj - Hetman Zamość 1:0 bramka:Skrzypek

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego - Echo Zawada 2:1 bramki:Kobiałka, Lipczyński (samobójcza) - Kobiałka

Hetman Zamość – Tomasovia 40+1:2 bramki:Bilewicz, Trono (samobójcza) - Pardo

Tomasovia 35+- Hetman Zamość 0:2 bramki:Furmańczuk, Pardo

Echo Zawada - Łada Biłgoraj 2:6 bramki:Wachowicz x4, Skrzypek x2 – Lipczyński, Tomczewski

Łada Biłgoraj – Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 1:3 bramki:Wachowicz – Kobiałka x2, T. Gozdek

Echo Zawada -Tomasovia 40+0:1 bramka:Nastałek

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego - Tomasovia 40+ 0:0

Tomasovia 35+ - Echo Zawada 5:5 bramki:P. Orzechowski, Baran, Gałan, Iwanicki x2 – Burcon x3, Tomczewski, Lipczyński

 

Sędziowali:Zygmunt Luterek, Andrzej Góra

 

Końcowa tabela turnieju:

Miejsce

Zespół

Punkty

Bramki zdobyte

Bramki stracone

1

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego

13

9

3

2

Tomasovia 40+

10

6

3

3

Łada Biłgoraj

9

13

6

4

Hetman Zamość

6

6

6

5

Tomasovia 35+

1

8

16

6

Echo Zawada

1

8

17

 

DSC00111

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego zagrała w składzie: Tomasz Świderek, Krzysztof Szokało, Tomasz Gozdek, Stanisław Anioł, Rafał Miszczyszyn, Mariusz Kobiałka, Artur Miszczyszyn, Piotr Wawrzusiszyn.

 

DSC00082

Tomasovia 40+ zagrała w składzie:Zenon Maksymiak, Piotr Towbin, Bogdan Stawarski, Andrzej Kisz, Mariusz Skawiński, Andrzej Nowosielecki, Tomasz Nastałek, Jacek Gontarz

 

DSC00084

Łada Biłgoraj zagrała w składzie:Grzegorz Bryła, Dawid Wasąg, Jarosław Hasiak, Grzegorz Hasiak, Andrzej Wachowicz, Cezary Iwanek, Krzysztof Wlaź, Daniel Paluch, Sebastian Skrzypek

 

DSC00125

Hetman Zamość zagrał w składzie: Tomasz Kucharski, Dariusz Trono, Jerzy Kostrubiec, Radosław Furmańczuk, Dariusz Kondrakiewicz, Robert Wieczerzak, Krzysztof Pardo

 

DSC00122

Tomasovia 35+ zagrała w składzie:Zenon Maksymiak, Paweł Świderek, Piotr Lewicki, Stanisław Anioł, Piotr Nadwodnik, Radosław Gałan, Piotr Orzechowski, Jacek Iwanicki, Ireneusz Baran

 

DSC00063

Echo Zawada zagrało w składzie:Mariusz Sokołowski, Michał Burcon, Tomasz Niedziela, Piotr Lipczyński, Mirosław Garbaty, Tomasz Tomczewski, Tomasz Goździuk

 

DSC00172

Przyjaciele Józefa Kirsza zagrali w składzie:Ireneusz Suchowierzch, Wiesław Iwanicki, Andrzej Sigłowa, Marian Kopczan, Zenon Krawczyk, Mirosław Tereszczuk, Zenon Maksymiak, Marian Bańka, Andrzej Krawczyk. Trener: Stefan Kleszczyński.

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy piłkarz turnieju: Mariusz Kobiałka (Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego )

Najlepszy bramkarz: Zenon Maksymiak (Tomasovia 40+)

Najlepszy strzelec: Andrzej Wachowicz (Łada Biłgoraj – 7 goli)

Najstarszy zawodnik: Wiesław Iwanicki (Przyjaciele Józka Kirsza)

 

Sobotni turniej tradycyjnie nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którym w imieniu organizatorów, jak i swoim bardzo dziękujemy i liczymy, że za rok również wszystkich nie zabraknie. A sponsorami byli:

 

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Piotr Zubrzycki Henryka Zubrzycka SP. J. Kolonia Łaszczówka

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Sp. z o.o.

- Tomex Remodeling Inc Tomasz Towbin - Chicago

- Hurtownia Owoców I Warzyw Grundas Krzysztof

- Wyroby Domowe Zbigniew Wolańczyk – Narol

- Piekarnia „Oliwia” Andrzej Łopusiewicz – Tarnawatka

- Taxi Nova

- Firma Kozaczyński & Miszczyszyn

- Resto & Pizza Valentino

- Restauracja Wenecka

- Zajazd Valentino

- Restauracja Staropolska

- Pizzeria „Pod Piątką”

- Valentino Premium Döner Kebab

- Wydawnictwo P.W. "DAN-TE"

- Zenon Maksymiak

- Marek Wójcik

 

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!

 

Image and video hosting by TinyPic

Tabela 2016/17

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Chełmianka Chełm 55 10 46
2 FKS Hetman Zamość 48 15 45
3 Górnik II Łęczna 44 22 44
4 Stal Kraśnik 49 23 41
5 TKS Tomasovia 48 21 39
6 Kryształ Werbkowice 28 22 32
7 Lewart Lubartów 29 23 32
8 Powiślak Końskowola 31 33 30
9 Włodawianka Włodawa 43 35 28
10 Łada 1945 Biłgoraj 27 36 26
11 Lublinianka Lublin 26 29 20
12 Kłos Chełm 18 35 18
13 Victoria Żmudź 24 34 17
14 Polesie Kock 35 50 17
15 Unia Hrubieszów 16 27 16
16 POM Iskra Piotrowice 19 39 15
17 Lutnia Piszczac 13 44 11
18 LKS Milanów 18 73 3

Polub nas na Facebook'u

Obserwuj nas na Twitterze

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Juniorzy Starsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 TKS Tomasovia 30 10 26
2 Górnik Łęczna 30 10 24
3 FKS Hetman Zamość 36 13 22
4 Widok SP51 Lublin 25 16 21
5 Wisła Puławy 20 16 20
6 Orlęta Łuków 26 24 17
7 Orlęta Radzyń Podlaski 26 23 14
8 Chełmianka Chełm 23 33 13
9 Lewart Lubartów 19 25 12
10 Łada 1945 Biłgoraj 22 28 11
11 Victoria Parczew 13 36 7
12 Janowianka Janów Lubelski 8 44 3

Juniorzy młodsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Motor Lublin 51 3 37
2 Górnik Łęczna 35 10 31
3 BKS Lublin 42 15 30
4 Avia Świdnik 24 21 23
5 PN Motor Lublin 31 20 22
6 Wisła Puławy 22 20 21
7 Orlęta Radzyń Podlaski 17 19 19
8 AMSPN Hetman 31 25 18
9 Widok SP51 Lublin 24 24 17
10 TOP-54 Biała Podlaska 15 26 13
11 Niedźwiadek Chełm 16 29 9
12 OSiR Biłgoraj 10 34 9
13 Stal Kraśnik 16 60 6
14 TKS Tomasovia 8 36 4

Trampkarze starsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Dubler Opole Lubelskie 54 10 34
2 BKS Lublin 70 5 31
3 TOP-54 Biała Podlaska 31 13 30
4 Motor Lublin 59 5 29
5 Górnik Łęczna 27 16 25
6 Orlęta Radzyń Podlaski 32 13 25
7 TKS Tomasovia 51 25 21
8 OSiR Biłgoraj 21 46 19
9 Gaudium Zamość 20 30 14
10 Widok SP51 Lublin 17 26 11
11 Wisła Puławy 15 68 10
12 Orlęta Łuków 9 40 4
13 Niedźwiadek Chełm 1 65 3
14 MOSiR Lubartów 5 50 3

Trampkarze młodsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Motor Lublin 61 7 36
2 TOP-54 Biała Podlaska 43 9 34
3 AMSPN Hetman 37 15 28
4 BKS Lublin 33 13 26
5 Górnik Łęczna 26 8 26
6 TKS Tomasovia 32 15 22
7 Orlęta Łuków 27 22 19
8 Orlęta Radzyń Podlaski 18 27 16
9 Widok SP51 Lublin 14 24 13
10 Lublinianka Lublin 17 34 12
11 OSiR Biłgoraj 16 53 11
12 Orlik Lubartów 10 44 10
13 Huragan Międzyrzec Podlaski 11 27 9
14 Gaudium Zamość 13 60 0

Młodzicy starsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Motor Lublin 62 3 37
2 BKS Lublin 53 15 34
3 Avia Świdnik 32 15 33
4 TOP-54 Biała Podlaska 46 11 33
5 TKS Tomasovia 43 15 27
6 AMSPN Hetman 38 21 25
7 Niedźwiadek Chełm 29 41 21
8 Lublinianka Lublin 25 25 18
9 Sygnał Lublin 18 28 14
10 Wisła Puławy 27 24 13
11 Widok SP51 Lublin 27 36 13
12 Górnik Łęczna 14 30 10
13 Orlęta Radzyń Podlaski 11 41 8
14 Huragan Międzyrzec Podlaski 6 61 7
15 Puławiak Puławy 4 69 7

Młodzicy młodsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Górnik Łęczna 59 14 35
2 Motor Lublin 40 11 35
3 AMSPN Hetman 25 10 32
4 Wisła Puławy 41 18 31
5 Niedźwiadek Chełm 26 23 21
6 TKS Tomasovia 29 30 19
7 BKS Lublin 21 22 18
8 Orlęta Radzyń Podlaski 26 29 17
9 Lublinianka Lublin 27 31 17
10 Puławiak Puławy 18 30 17
11 Avia Świdnik 20 28 14
12 TOP-54 Biała Podlaska 9 26 13
13 Jedynka Krasnystaw 16 36 11
14 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 50 9
15 Widok SP51 Lublin 20 45 8

Wyszukiwarka