Nieoficjalna

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

DSC00093

W minioną sobotę 6 lutego rozegrany został w hali ZS Nr1 (Ogólniak) „II Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza”. Przed tomaszowskimi kibicami zaprezentowało się w sumie sześć drużyn zabrakło awizowanego wcześniej Kryształu Werbkowice, ponieważ wspomniany zespół został zdekompletowany przez choroby.

Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym, gdzie jeden mecz trwał 15 minut. Jako pierwsi na parkiet hali wybiegli piłkarze Hetmana Zamość oraz Echo Zawada. Po dwóch golach Radosława Furmańczyka oraz Krzysztofa Pardo, który zarazem jako pierwszy w całym turnieju wpisał się na listę strzelców lepsi okazali się zamościanie. Znacznie więcej emocji było w drugim meczu, a zmierzyli się w nim Tomasovia 40+ z Ładą Biłgoraj. Dla naszego zespołu jest to bardzo niewygodny rywal, ponieważ w wielu turniejach gdzie toczyła się rywalizacja pomiędzy wspomnianymi zespołami górą byli zawsze biłgorajanie. Jednak tym razem tomaszowianie wyszli na parkiet z ogromną chęcią ogrania Łady, a gdzie to najlepiej zrobić jak nie przed swoimi kibicami. Zgodnie z oczekiwaniami było to bardzo zacięte starcie, podczas którego o końcowym wyniku zadecydował jeden gol autorstwa Jacka Gontarza. Osłabieni brakiem swojego podstawowego napastnika Ireneusza Zarczuka piłkarze Łady po utracie gola przycisnęli zdecydowanie tomaszowian stwarzając sobie kilka znakomitych okazji do wyrównania, lecz zawiodła ich skuteczność, dzięki czemu nasi gracze mogli się cieszyć po końcowych gwizdkach arbitrów ze zwycięstwa.

 

Gospodarze, czyli Tomasovia wystawiła w sobotnim turnieju dwa zespoły, gdzie w drugim występowali piłkarze, którzy ukończyli 35 lat ale nie ukończyli 40. W swoim pierwszym spotkaniu wspomniany zespół rywalizował z Reprezentacją Powiatu Tomaszowskiego, która to drużyna zastąpiła w zawodach Reprezentację Trenerów ZOZPN. Po raz kolejny można było się przekonać jak ciekawy i emocjonujący jest futbol w wydaniu halowym, lecz niestety górą w tym meczu byli rywale. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż Tomasovia 35+ przegrała jak się potem okazało z triumfatorem całego turnieju. Pierwszy punkt w turnieju nasz drugi zespół, któremu zdecydowanie nie szło zdobył podczas meczu z Tomasovią 40+, gdzie padł rezultat remisowy 2:2.

 

 

 DSC00119

 

O końcowej klasyfikacji i zwycięstwie w całym turnieju zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Tomasovią 40+ a Reprezentacją Powiatu Tomaszowskiego. Nasza drużyna potrzebowała w tym meczu zwycięstwa, natomiast przeciwnikowi wystarczał nawet remis. Nie można się więc dziwić Reprezentacji, że bardziej skupiła się na tym, by nie stracić gola niż na atakowaniu. To nasza drużyna musiała ruszyć do przodu i trzeba przyznać, że pech ją nie opuszczał, ponieważ po jednej z akcji futbolówka trafiła w słupek bramki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który okazał się zwycięski dla Reprezentacji Powiatu Tomaszowskiego. Ekipa Tomasovii 35+ zajęła piąte przedostatnie miejsce, a zadecydował o tym jej ostatni mecz z Echo Zawada. Gdy tomaszowianie prowadzili 3:1, a następnie 4:2 wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, ponieważ Echo ten mecz musiało wygrać. Tymczasem drużyna z Zawady nie tylko że doprowadziła do remisu 4:4, ale nawet objęła prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu a dokładniej do Jacka Iwanickiego, który dosłownie na kilku sekund przed końcem meczu doprowadził do remisu.

 

DSC00079

 

To był koniec turniejowego grania, ale nie koniec grania w ogóle, ponieważ uczcić pamięć Józefa Kirsza postanowili jego przyjaciele, którzy specjalnie na ten turniej stworzyli drużynę prowadzoną przez trenera Stefana Kleszczyńskiego. I tak po stronie przyjaciół było można zobaczyć, chociażby Ireneusza Suchowierzcha, Mariana Kopczana, czy Mariana Bańkę. Po drugiej stronie boiska zagrała Reprezentacja Turnieju, w której zagrali piłkarze złożeni z przedstawicieli wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Jako pierwsi gola zdobyli ci drudzy i długo zanosiło się, iż dowiozą oni zwycięstwo do końca meczu. Było jednak inaczej, ponieważ ambitnie grający Przyjaciele Józefa Kirsza walczyli do końca i zdołali doprowadzić do remisu za sprawą Mirosława Tereszczuka, który ładnym uderzeniem pokonał stojącego w bramce Mariusza Sokołowskiego. Po meczu obie drużyny umówiły się jeszcze na serię rzutów karnych, ale tutaj skuteczniejsi okazali się piłkarze Reprezentacji Turnieju.

 

DSC00207

 

Jak to zazwyczaj bywa na koniec tego typu turniejów ostatnim akcentem była ceremonia wręczenia nagród poszczególnym zespołom oraz indywidualnych z udziałem m.in. córek śp. Józefa Kirsza, oraz przewodniczącego Rady Miasta w Tomaszowie Lubelskim Mirosława Fusa. Najlepszym piłkarzem wybrano Mariusza Kobiałkę, bramkarzem Zenona Maksymiaka, królem strzelców został Andrzej Wachowicz zaś Wiesław Iwanicki dostał nagrodę specjalną dla najstarszego zawodnika całego turnieju. Podkreślić jednak trzeba, że w tym dniu najważniejsze było to, by uczcić pamięć zasłużonego dla naszego klubu piłkarza, trenera, kierownika, działacza Józefa Kirsza i to się udało w najlepszy możliwy sposób, czyli na sportowo. Duże pochwały należą się wszystkim organizatorom, których nie będziemy wymieniali, by kogoś nie pominąć, podziękujemy ogólnie wszystkim, którzy dołożyli od siebie choćby najmniejszą cegiełkę w organizację turnieju, a ten, co podkreślali sami uczestnicy został po raz kolejny zorganizowany na wysokim poziomie.

 

DSC00217

 

III Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza” już za rok, a na razie prezentujemy poniżej komplet wyników z „II Halowego Turnieju Piłkarskiego Oldbojów im. Józefa Kirsza”, w którym mieliśmy również czystą przyjemność uczestniczyć.

 

Hetman Zamość – Echo Zawada 3:0 bramki:Pardo, Furmańczyk x2

Tomasovia 40+-Łada Biłgoraj 1:0 bramka:Gontarz

Tomasovia 35+- Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 1:2 bramki:Gałan – Kobiałka x2

Łada Biłgoraj - Tomasovia 35+5:0 bramki:Wachowicz x2, G.Hasiak x2, J.Hasiak

Hetman Zamość – Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 0:2 bramki:A. Miszczyszyn x2

Tomasovia 40+ - Tomasovia 35+2:2 bramki:Stawarski x2 – Anioł, Iwanicki

Łada Biłgoraj - Hetman Zamość 1:0 bramka:Skrzypek

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego - Echo Zawada 2:1 bramki:Kobiałka, Lipczyński (samobójcza) - Kobiałka

Hetman Zamość – Tomasovia 40+1:2 bramki:Bilewicz, Trono (samobójcza) - Pardo

Tomasovia 35+- Hetman Zamość 0:2 bramki:Furmańczuk, Pardo

Echo Zawada - Łada Biłgoraj 2:6 bramki:Wachowicz x4, Skrzypek x2 – Lipczyński, Tomczewski

Łada Biłgoraj – Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego 1:3 bramki:Wachowicz – Kobiałka x2, T. Gozdek

Echo Zawada -Tomasovia 40+0:1 bramka:Nastałek

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego - Tomasovia 40+ 0:0

Tomasovia 35+ - Echo Zawada 5:5 bramki:P. Orzechowski, Baran, Gałan, Iwanicki x2 – Burcon x3, Tomczewski, Lipczyński

 

Sędziowali:Zygmunt Luterek, Andrzej Góra

 

Końcowa tabela turnieju:

Miejsce

Zespół

Punkty

Bramki zdobyte

Bramki stracone

1

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego

13

9

3

2

Tomasovia 40+

10

6

3

3

Łada Biłgoraj

9

13

6

4

Hetman Zamość

6

6

6

5

Tomasovia 35+

1

8

16

6

Echo Zawada

1

8

17

 

DSC00111

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego zagrała w składzie: Tomasz Świderek, Krzysztof Szokało, Tomasz Gozdek, Stanisław Anioł, Rafał Miszczyszyn, Mariusz Kobiałka, Artur Miszczyszyn, Piotr Wawrzusiszyn.

 

DSC00082

Tomasovia 40+ zagrała w składzie:Zenon Maksymiak, Piotr Towbin, Bogdan Stawarski, Andrzej Kisz, Mariusz Skawiński, Andrzej Nowosielecki, Tomasz Nastałek, Jacek Gontarz

 

DSC00084

Łada Biłgoraj zagrała w składzie:Grzegorz Bryła, Dawid Wasąg, Jarosław Hasiak, Grzegorz Hasiak, Andrzej Wachowicz, Cezary Iwanek, Krzysztof Wlaź, Daniel Paluch, Sebastian Skrzypek

 

DSC00125

Hetman Zamość zagrał w składzie: Tomasz Kucharski, Dariusz Trono, Jerzy Kostrubiec, Radosław Furmańczuk, Dariusz Kondrakiewicz, Robert Wieczerzak, Krzysztof Pardo

 

DSC00122

Tomasovia 35+ zagrała w składzie:Zenon Maksymiak, Paweł Świderek, Piotr Lewicki, Stanisław Anioł, Piotr Nadwodnik, Radosław Gałan, Piotr Orzechowski, Jacek Iwanicki, Ireneusz Baran

 

DSC00063

Echo Zawada zagrało w składzie:Mariusz Sokołowski, Michał Burcon, Tomasz Niedziela, Piotr Lipczyński, Mirosław Garbaty, Tomasz Tomczewski, Tomasz Goździuk

 

DSC00172

Przyjaciele Józefa Kirsza zagrali w składzie:Ireneusz Suchowierzch, Wiesław Iwanicki, Andrzej Sigłowa, Marian Kopczan, Zenon Krawczyk, Mirosław Tereszczuk, Zenon Maksymiak, Marian Bańka, Andrzej Krawczyk. Trener: Stefan Kleszczyński.

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy piłkarz turnieju: Mariusz Kobiałka (Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego )

Najlepszy bramkarz: Zenon Maksymiak (Tomasovia 40+)

Najlepszy strzelec: Andrzej Wachowicz (Łada Biłgoraj – 7 goli)

Najstarszy zawodnik: Wiesław Iwanicki (Przyjaciele Józka Kirsza)

 

Sobotni turniej tradycyjnie nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którym w imieniu organizatorów, jak i swoim bardzo dziękujemy i liczymy, że za rok również wszystkich nie zabraknie. A sponsorami byli:

 

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Piotr Zubrzycki Henryka Zubrzycka SP. J. Kolonia Łaszczówka

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Sp. z o.o.

- Tomex Remodeling Inc Tomasz Towbin - Chicago

- Hurtownia Owoców I Warzyw Grundas Krzysztof

- Wyroby Domowe Zbigniew Wolańczyk – Narol

- Piekarnia „Oliwia” Andrzej Łopusiewicz – Tarnawatka

- Taxi Nova

- Firma Kozaczyński & Miszczyszyn

- Resto & Pizza Valentino

- Restauracja Wenecka

- Zajazd Valentino

- Restauracja Staropolska

- Pizzeria „Pod Piątką”

- Valentino Premium Döner Kebab

- Wydawnictwo P.W. "DAN-TE"

- Zenon Maksymiak

- Marek Wójcik

 

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!

 

Image and video hosting by TinyPic

Tabela 2016/17

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Chełmianka Chełm 69 13 63
2 Górnik II Łęczna 61 27 59
3 FKS Hetman Zamość 58 21 52
4 TKS Tomasovia 61 25 50
5 Stal Kraśnik 57 30 49
6 Kryształ Werbkowice 40 24 44
7 Lewart Lubartów 38 28 40
8 Włodawianka Włodawa 47 44 32
9 Łada 1945 Biłgoraj 32 42 32
10 Powiślak Końskowola 32 40 31
11 Kłos Chełm 23 38 28
12 Lublinianka Lublin 36 34 26
13 Polesie Kock 46 60 23
14 Unia Hrubieszów 21 37 23
15 Victoria Żmudź 29 48 21
16 POM Iskra Piotrowice 26 53 19
17 Lutnia Piszczac 16 49 15
18 LKS Milanów 18 97 3

Polub nas na Facebook'u

Obserwuj nas na Twitterze

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Juniorzy Starsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 TKS Tomasovia 41 15 37
2 Orlęta Łuków 39 28 27
3 Widok SP51 Lublin 30 19 25
4 FKS Hetman Zamość 42 19 25
5 Górnik Łęczna 34 19 24
6 Wisła Puławy 22 20 24
7 Orlęta Radzyń Podlaski 38 27 23
8 Lewart Lubartów 26 37 18
9 Łada 1945 Biłgoraj 27 33 16
10 Chełmianka Chełm 30 45 16
11 Victoria Parczew 16 40 10
12 Janowianka Janów Lubelski 10 53 4

Juniorzy młodsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 BKS Lublin 59 18 42
2 Motor Lublin 51 3 37
3 Górnik Łęczna 35 10 31
4 PN Motor Lublin 40 25 28
5 Avia Świdnik 32 29 28
6 Wisła Puławy 25 27 25
7 AMSPN Hetman 42 34 24
8 Orlęta Radzyń Podlaski 24 25 22
9 Widok SP51 Lublin 27 34 21
10 TOP-54 Biała Podlaska 18 32 16
11 Niedźwiadek Chełm 20 37 16
12 TKS Tomasovia 23 38 16
13 OSiR Biłgoraj 12 43 15
14 Stal Kraśnik 22 75 7

Trampkarze starsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 TOP-54 Biała Podlaska 47 14 38
2 Motor Lublin 68 6 38
3 Orlęta Radzyń Podlaski 42 14 37
4 Dubler Opole Lubelskie 58 13 37
5 BKS Lublin 81 7 37
6 TKS Tomasovia 65 28 33
7 Górnik Łęczna 32 19 31
8 OSiR Biłgoraj 25 56 22
9 Widok SP51 Lublin 21 31 18
10 Gaudium Zamość 25 45 17
11 Wisła Puławy 20 76 13
12 Orlęta Łuków 12 45 7
13 MOSiR Lubartów 7 60 4
14 Niedźwiadek Chełm 2 91 3

Trampkarze młodsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 TOP-54 Biała Podlaska 51 11 43
2 Motor Lublin 68 9 43
3 AMSPN Hetman 51 17 40
4 BKS Lublin 42 15 33
5 Górnik Łęczna 43 16 33
6 TKS Tomasovia 41 20 29
7 Orlęta Łuków 37 26 25
8 Lublinianka Lublin 26 38 21
9 Orlęta Radzyń Podlaski 23 34 20
10 Huragan Międzyrzec Podlaski 13 37 15
11 OSiR Biłgoraj 24 72 14
12 Widok SP51 Lublin 14 34 13
13 Orlik Lubartów 10 56 11
14 Gaudium Zamość 16 74 0

Młodzicy starsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Motor Lublin 59 2 46
2 BKS Lublin 66 20 40
3 TOP-54 Biała Podlaska 51 15 39
4 AMSPN Hetman 46 22 37
5 Avia Świdnik 32 20 37
6 TKS Tomasovia 45 17 34
7 Lublinianka Lublin 38 30 24
8 Niedźwiadek Chełm 28 63 19
9 Sygnał Lublin 20 43 15
10 Wisła Puławy 24 31 13
11 Górnik Łęczna 23 41 12
12 Widok SP51 Lublin 25 41 10
13 Orlęta Radzyń Podlaski 12 50 10
14 Huragan Międzyrzec Podlaski 6 80 4

Młodzicy młodsi

drużyna
Goals score Goals conceded pkt.
1 Górnik Łęczna 76 18 44
2 Motor Lublin 51 11 44
3 AMSPN Hetman 35 19 39
4 Wisła Puławy 50 24 38
5 Niedźwiadek Chełm 32 28 28
6 TKS Tomasovia 39 35 27
7 BKS Lublin 29 30 25
8 Orlęta Radzyń Podlaski 35 41 22
9 Lublinianka Lublin 33 44 18
10 Avia Świdnik 27 34 18
11 TOP-54 Biała Podlaska 12 35 15
12 Jedynka Krasnystaw 23 45 14
13 Huragan Międzyrzec Podlaski 28 68 10
14 Widok SP51 Lublin 20 47 8

Wyszukiwarka